CenterState Bank is proud to be a part of your community.

Our Core Values – Local Market Driven, A Long Term Horizon, World Class Service, Relationship Banking, Faith and Family – not only inspire how we operate as a company, but they also reflect our employees’ character and influence on the communities we serve.

In 2017, our employees volunteered thousands of hours in their communities. The bank participated in 340 events and activities throughout our footprint with 100 unique organizations. Partnerships in our communities included the United Way, Meals on Wheels, Habitat for Humanity, Junior Achievement and multiple Chamber of Commerce, Rotary Club and Economic Development groups.

CenterState is committed and our employees remain passionate in our plans to give back to our communities through volunteer and philanthropic activities.

What’s happening in your area? Stay connected and updated on the latest community events and banking industry news.

Check out our community events

Discover where YOUR CenterState Banking Team is proud to serve.

Melbourne Branch Team Members

The Melbourne Office is supporting the 20th Annual Greater Brevard Duck Races that benefits the Crosswinds Youth Services support the runaway and homeless youth in the community.

An estimated 10,000 yellow rubber ducks decked out with ultra-cool sunglasses will be racing their way in the Indian River on April 15, 2018, at 1:00 p.m. for the 20th Annual Great Brevard Duck Race at Sand Point Park in Titusville. Ducks will race to the finish line to win GREAT prizes for their ‘adopters.’


Alachua County Team Members

  • City of Alachua Chamber of Commerce
    Danny Gilliland, Member
  • Gainesville Area Chamber of Commerce
    Danny Gilliland, Board of Directors / Co-Chair of Membership Task Force
  • Gainesville Area Innovation Network
    Danny Gilliland, Member and sustaining sponsor
  • North Central Florida YMCA
    Danny Gilliland, Board member / Past President / Chair of Board Development Committee
  • Rotary Club of Greater Gainesville
    Danny Gilliland, Member
  • United Way of North Central Florida
    Danny Gilliland, Leadership level Donor / Past Campaign Cabinet member (twice) / Past Allocation committee member (twice)

 


Brevard County Team Members

  • Fellsmere First Baptist Church
    Ryan Johns, Assistant Pastor
  • Bridges Foundation Board
    Chris Myers, Board Chair and Volunteer
  • Bridges BTC Board
    Chris Myers, Board Chair
  • Crosswinds Youth Services
    Chris Myers, Volunteer
  • Our Saviour Catholic RCIA Team
    Chris Myers, Volunteer
  • Melbourne Chamber-Viera Group
    Chris Myers, Member
  • Melbourne Main Street
    Chris Myers, Volunteer
  • St. Katherine Greek Festival
    Chris Myers, Volunteer

 


Broward County Team Members

  • American Cancer Society
    Mark Thompson, Board Member
  • Kiwanis Club of Fort Lauderdale
    Debra Block, Member, past Board Member and Past-President (1995-1997)
  • OIC of South Florida
    Debra Block, Board of Directors

Duval County Team Members

  • Addison Commercial Leads Group
    Jessica Wilcox, Member
  • American Cancer Society’s Duval County Chapter
    Gil Pomar, Board Member
  • Association for Corporate Growth
    Dan Jackson, Member
  • Atlantic Circle for United Way
    Taralyn R Harvey, Participant
  • Daniel Memorial, Inc.
    Dan Jackson, Board Member
  • Gabriel House of Care
    Jessica Wilcox, Christopher’s Circle Advocate
  • Jacksonville Association of Health Underwriters
    Taralyn R Harvey, Member
  • Jacksonville Chamber of Commerce Health Council
    Ann Stoner, Member
  • Junior Achievement of North Florida
    Gil Pomar, Board Member
  • National Alliance of Mental Illness
    Taralyn R Harvey, Board Member
  • Northeast Florida Commercial Real Estate
    Wally Barrs, Member
  • Rotary International Club of Orange Park
    Wally Barrs, Member
  • South Jacksonville Presbyterian Church
    Dan Jackson, Volunteer
  • Sulzbacher Center for the Homeless
    Dan Jackson, Volunteer
  • UNF Business Advisory Council
    Gil Pomar, Member
  • Urban Land Institute
    Dan Jackson, Member

 


Flagler County Team Members

  • Daytona State College
    Garry R Lubi, Board of Trustees
  • Flagler County Chamber
    Garry R Lubi, Committee Chair Seat
    Maria Lavin Sanhudo, Board of Director
  • Flagler County Education Foundation
    Maria Lavin Sanhudo, Board of Director
  • Flagler Hospital
    Chris Kamienski, Health Services Board Member
  • Flagler Humane Society
    Maria Lavin Sanhudo, Vice President
  • Foundation Pierre Smith Mondelus
    Chris Kamienski, Board Member
  • Key Club International
    Maria Lavin Sanhudo, Key Club Advisor for Matanzas High School
  • Kiwanis International
    Maria Lavin Sanhudo, Past President

 


Hendry County Team Members

  • Central Elementary School
    Elsie Sellers, School Advisory Board Member
  • Greater LaBelle Chamber of Commerce
    Maureen C Jordan, Ex-Officio and Chamber Board Member
    Elsie Sellers, Member
  • Hendry County Economic Development
    Janeen Elliott, Allocations Committee
  • Rotary International Club of LaBelle
    Maureen C Jordan, Member
  • United Way of Lee, Hendry, Glades and Okeechobee
    Jennifer Lafferty, Board Member, Allocation Team Leader, Allocations Chair
    Maureen C Jordan, Allocations Committee

Highlands County Team Members

  • Avon Park Chamber
    Nicky Dilday, Volunteer
  • Avon Park Noon Rotary
    Nicky Dilday, Board Member
  • Boy Scouts of America Troop 402
    Alisha Landers, Committee Chair
  • Central Florida Regional Planning Council
    John Shoop, Board Member
  • Florida Hospital Foundation Lake Placid
    Mary Birge, Director
  • Greater Sebring Chamber of Commerce
    John Shoop, Member
  • Heartland of Realtors Assn.
    Brian Cosgrave, Affiliate Member
  • Highlands County EDC/IDA
    John Shoop, Board Member
  • Highlands County Fair Board
    John Shoop, Board Member
  • Highlands County Family YMCA
    John Shoop, Board Member/Past Chairman
  • Lake Placid Athletic Assn.
    David Veley, Member
  • Lake Placid Chamber of Commerce
    Mary Birge, Director
    David Veley, Member
  • Lake Placid Christian School
    Mary Birge, Volunteer/Economics for Success Instructor
  • Lake Placid Noon Rotary
    Mary Birge, President
  • Lake Placid Police
    Tammy Mullins, Volunteer/Bike Rodeo, personal self-defense and car seat education.
  • Ridge Area ARC
    Nicky Dilday, Board MemberSebring Chamber of Commerce
    Laura Ramirez, Member
    Brian Cosgrave, Board Member
  • Sebring Fireman
    John Shoop, Secretary/Past President
  • Sebring City Council
    John Shoop, Mayor
  • Sebring Historical Society
    John Shoop, Advisory Board Member
  • St James Catholic Church
    Mary Birge, Youth Director and Finance Committee
  • Take Stock in Children
    Laura Ramirez, Leadership Council for Highlands, Desoto, and Hardee County
  • United Way Central Florida
    Brian Cosgrave, Board Member

Hillsborough County Team Members

  • American Business Women’s Association
    Donna Cade, Member
    Janet Dovale, Member
  • Community Stepping Stones
    John Braumuller, Treasurer
  • First Tee of Tampa Bay
    Bo Wulbern, Board of Directors
  • Greater Brandon Community Foundation, Inc.
    Jeff Campbell, Co-Chair of Brandon Foundation Golf Classic
    Eric Arnold, Event Co-Chair
    Anita Silverstein, Treasurer
  • Greater Riverview Chamber of Commerce
    Jennifer Caskey, President 2015
  • Greater Tampa Chamber of Commerce
    Angel Gonzalez, Member
    Heather Velez, Member
  • Heart Gallery
    Ashley Dunson, Volunteer
  • Hillsborough County Fair
    Beth Bravis, Board Member
  • Kiwanis Club of Tampa
    Heather Velez, Board of Directors
    Todd Gelbaugh, Board of Directors
  • Leadership of Brandon
    Tina Alberts, Graduate
  • North Tampa Bay Chamber of Commerce
    Yvonne Stewart
  • Plant City Chamber of Commerce
    Donna Cade, Co-lead a team of ambassadors to help promote the chamber
    Janet Dovale, Leadership alumni Class-Assistant with the development with the Leadership program
  • Riverview Relay for Life
    Jennifer Caskey, Ambassador Team Leader and Logistics chair
    Dawn Klar, Team Captain
    Tina Alberts, Recognition Chair
  • Rotary International Club of Valrico
    Jeff Campbell, President
  • Rotary Club of New Tampa
    John Braumuller, Treasurer
  • South Tampa Chamber of Commerce
    Heather Velez, Member
  • Sports Club of Tampa
    Andrew Cappiello, Member
    Todd Gelbaugh, Member
  • University of Tampa
    Andy Cappiello, Adjunct Professor
  • University Area CDC
    John Braumuller

 


Indian River County Team Members

  • Florida District Exchange Clubs
    Diana Walker, Former President
  • Literacy Services of Indian River County Inc.
    Diana Walker, Board Member
  • Vero Beach Air Show
    Diana Walker, Board Member
  • Vero Beach Exchange Club
    Diana Walker, Former President

 


Lake County Team Members

  • Eustis Chamber of Commerce
    Barbara A. Yaussy, Ambassador/Member
  • Habitat for Humanity of Lake/Sumter
    Joe Reyes, Committee
  • Kiwanis International
    Barbara A. Yaussy, Member
  • RNG – Relationship Networking Group
    Barbara A. Yaussy, Member
  • South Lake Chamber
    Joe Reyes, Member
  • Tavares Chamber of Commerce
    Barbara A. Yaussy, Member

 


Macon-Bibb County Team Members

  • Cherry Blossom Festival
    Mark Stevens, Board Member
  • Keep Macon-Bibb Beautiful Commission
    Mark Stevens, Board Member
  • Macon Bibb County Fire and Pension Board
    Mark Stevens, Board Member
  • Museum of Aviation
    Mark Stevens, Board Member
  • Rescue Mission of Middle Georgia
    Robby Redmond, Board Member
  • Rotary International Club
    Robby Redmond, Board Member
  • The Grand Opera House
    Mark Stevens, Board Member

 


Manatee County Team Members

  • 4H Club
    Lori Devito, Volunteer
  • Big Sisters
    Janet Sansevero, Big Sister
  • Chamber of Commerce
    Denise M. Owen, Member
  • Chili Cook-Off
    All Staff, Volunteer/Participant
  • Church on the Rock
    Kim Riker, Youth Leader
  • F.I.S.O.A.
    Denise M. Owen, Member
  • Junior League of Manatee County
    Amanda Marello, President
  • Kiwanis Club of N Manatee
    Liz Gibbs, Member
  • Manatee Young Professionals
    Amanda Marello, Member
    Kim Riker, Member
  • Manatee River Fair
    Liz Gibbs, Finance Office Volunteer
    Kim Riker, Finance Office Volunteer
    Karen Brady, Finance Office Volunteer
    Denise M. Owen, Financial Office Volunteer
    Lori Devito, Financial Office Volunteer
    Kim Park, Financial Office Volunteer
    Jenni Pavlinsko, Financial Office Volunteer
  • Palmetto Youth Center
    Kim Riker, Board Chair
  • Rotary Club of Palmetto
    Liz Gibbs, Member
  • Toys for Tots
    All Staff, Donations
  • Woman’s Club of Palmetto
    Peggy Porter, Member
  • Woodland Community
    Karen Brady, Volunteer

Marion County Team Members

  • Altrusa Club International
    Maria Kusmierz, Budget Chair
  • Belleview Middle School
    Karen Hatch, Student Advisory Council/PTO Member
  • Belleview Rotary Club
    Karen Hatch, Treasurer, Joint Community Project Chair, Past Area Governor, Past President
  • Belleview Chamber of Commerce
    Karen Hatch, Member
  • Belleview / South Marion Chamber of Commerce
    Loretta Dourte, Member
  • Chamber Economic Partnership Ocala/Marion County
    Karen Hatch, Member
  • Chamber and Economic Partnership
    Rusty Branson, Board Member
  • College of Central FL
    Rusty Branson, Board of Trustees
  • Fine Arts for Ocala
    Karen Hatch, Treasurer and Symphony Under the Stars Co-Chair
  • Hospice of Ocala
    Karen Hatch, Annual Funds
  • Junior Achievement Marion County
    Karen Hatch, Past Chair
  • Magnolia Art Xchange
    Karen Hatch, Advisory Council Member
  • Marion County Housing Finance Authority
    Rusty Branson, Member
  • Metropolitan Ocala Rotary Club
    Rusty Branson, Treasurer
  • PeeWee Jaguars
    Gerri Cook, Team Mom
  • Ocala Women’s Network
    Karen Hatch, Vice President and Membership Chair
  • PACE Center for Girls Marion
    Karen Hatch, Volunteer Coordinator for Financial Literacy, Career Readiness JA Programs
  • Royal Dames
    Karen Hatch, Member
  • Seminole Booster Club
    Rusty Branson, Board Member
  • School Advisory Council
    Gerri Cook, Board Member
  • SouthEastern Youth Fair
    Rusty Branson, Board Member
  • Sparr Elementary PTO
    Gerri Cook, Treasurer
  • Rotary International Club of Belleview
    Loretta Dourte, Club Secretary / Club Board Member / President Elect
  • United Way
    Lorena Catto, Volunteer – Health Committee
    Maria Kusmierz, Allocation Committee Member
    Rusty Branson, Board Member
  • United Way of Marion County
    Karen Hatch, Women’s Leadership Council Executive Committee
  • West Port High School
    Karen Hatch, Student Advisory Council Member
  • Young Life
    Rusty Branson, Board Member

 


Martin County Team Members

  • American Cancer Society Relay for Life, Stuart
    Amy Bottegal, Event Lead
    Theresa Chapman, People Lead
    Ronda Coleman, Events Coordinator
    Lisa Ricchiuti, Marketing Chair
  • Leadership for Martin County
    Randy Pennington, Member
  • Leaders United of Martin County
    Amy Bottegal, Vice Chair, Education Chair
    Natalie Desmangles, Enrollment Chair
    Randy Pennington, Member
  • Martin County Business Exchange
    Natalie Desmangles, Member
    Randy Pennington, Member
  • Martin County Housing Alliance
    George Haley, Board Member
  • Martin County Industrial Development Authority
    George Haley, Treasurer
  • Project Graduation
    Randy Pennington, Board Member
  • Safe Space of the Treasure Coast
    Natalie Desmangles, Board Member
  • Stuart Air Show
    Amy Bottegal, Vice President
    Theresa Chapman, Key Leader of Finance
    Terry Seyffart, Key Leader of Finance
    Laurie Clauss, Key Leader of Gate
  • Talking Heads of Stuart “Toast Master”
    Amy Bottegal, President
    Christopher Rankin, Member
  • Treasure Coast Community Association
    Randy Pennington, Board Member
    Terry Seyffart, Board Member

 


Miami-Dade County Team Members

  • Av-Med.
    Willie Carpenter, Chair of Advisory Committee
  • Enfamilia, Inc
    Maria Gonzalez, Board Member
  • Homestead Hospital
    Willie Carpenter, Treasury
  • Kiwanis Club
    Maria Gonzalez, Board Member
  • Larry Little Foundation
    Willie Carpenter, Chair Person
  • Miami-Dade County Fair
    Willie Carpenter, Board Member
  • Nat Moore Foundation
    Willie Carpenter, Treasury
  • Orange Bowl
    Willie Carpenter, Committee
  • Western Carolina University Foundation
    Willie Carpenter, Board member

Monroe County Team Members

  • Islamorada Chamber of Commerce
    Adriana Cuomo, Board Member
  • Leadership Monroe County
    Adriana Cuomo, Board Member
  • Upper Keys Rotary
    Adriana Cuomo, Member

Okeechobee County Team Members

  • 211
    Jennifer Lafferty, Advisory Board Member
  • Chaka’s Stars Foundation – CSC All Stars
    Jennifer Lafferty, Director
  • Chamber of Commerce of Okeechobee County
    Tabitha Trent, Vice President
  • Children’s Services Council of Okeechobee County
    Heather Hancock, Council Member
  • Economic Council of Okeechobee
    John Williams, Director
  • Hospice of Okeechobee
    Sherri Enfinger, Director
  • Kiwanis Club of Okeechobee
    Sherri Enfinger, Treasurer
    Heather Hancock, Secretary
  • More 2 Life Ministries
    Tabitha Trent, Children’s Church Teacher
  • Okeechobee Board of Realtors
    Jennifer Lafferty, Affiliate Board Member
  • Okeechobee County Affordable Housing Advisory Committee
    Jennifer Lafferty, Advisory Board Member
  • Okeechobee County Cattlemen’s Association
    John Williams, Treasurer
  • Okeechobee Educational Foundation
    Tabitha Trent, Board Member
  • Okeechobee Youth Football and Cheerleading League
    Jennifer Lafferty, Treasurer and Cheer Coordinator
  • Rotary International Club of Okeechobee
    Tabitha Trent, Current Member; Past President; Past Board Member; Past Secretary
  • United Way of Lee, Hendry, Glades and Okeechobee
    Jennifer Lafferty, Board Member, Allocation Team Leader, Allocations Chair
  • YOUNIFIED
    Tabitha Trent, Treasurer/Board Member

 


Orange County Team Members

  • Arthritis Foundation
    Johan Cardenas, Sponsor
  • East Orlando Chamber of Commerce
    Maria Ramos
  • Gateway of Orlando
    Jovel Berrios
  • Hispanic Chamber of Commerce
    Johan Cardenas, Member
  • Hogar Crea International
    Maria Ramos

Osceola County Team Member

  • Aspire Health Partners
    Carlos A. Morell, Director
  • Celebration Area Council of the Kissimmee/Osceola Chamber of Commerce
    Kyle Morgan, Board Member
  • Center for Independent Living
    Mellissa Slover-Athey, Board Member – Finance Committee Member
  • City of Kissimmee Planning Advisory Board
    Brett Barnhardt, Board Member
  • Coalition for the Homeless of Central Florida
    Lauren Burke, Volunteer
    Tamara Waters, Volunteer
    Monica Medina, Volunteer
    Mellissa Slover-Athey, Volunteer
    Geeta Rampartab, Volunteer
    Kashaka Jarrell, Volunteer
    Debbie Kleinberg, Volunteer
    Ramona Mahabir, Volunteer
    Erika Galindez, Volunteer
    Diane Hubner, Volunteer
  • En.L.A.C.E.S.
    Allison Jaca Del Valle, Member
  • Florida Hospital Kissimmee Advisory Board
    Brett Barnhardt, Board Member
  • Florida Housing Authority
    Jose Figueroa, Board Member
  • Gateway Center for the Art’s
    Eddie Smith, Board of Directors
  • Greater Orlando Builder Association
    Scott Johnson, Member
  • Hispanic Chamber of Metro Orlando
    Monica Medina, Member of Dr. Phillips Leads Group
  • IDDPMI, Iglesia De Dios Pentecostal Mi
    Jose Figueroa, Board Member
  • Junior Achievement of Osceola County Board of Directors
    Brett Barnhardt, Board Member
  • Kissimmee/Osceola Chamber of Commerce
    Brett Barnhardt, Board Member
    Monica Medina, Member of the Latino Referral Group
    Amber Adams, Board Member
  • Kissimmee Youth Baseball
    Jovel Berrios, Member
  • Lake Nona Navigator Night
    Scott Johnson, Member
  • Osceola Council on Aging, Inc.
    Thomas Ter Beek, Board Member/Treasurer
    Jose Figueroa, Volunteer
  • Osceola County Board Of Realtors
    Scott Johnson, Member
  • Osceola County Housing Finance Authority
    Karen Giel, Board Member
  • Poinciana Area Council
    Amber Adams, 2015 Board Chair
  • Poinciana Medical Center Board of Directors
    Amber Adams, Board Member
  • St. Cloud Chamber of Commerce
    Karen Giel, Director
  • Winter Park Chamber of Commerce
    Eddie Smith, Member

 


Palm Beach County – North Team Members

  • Chamber of Commerce of the Palm Beaches
    Claudia Murphy, Trustee
  • Commercial Real Estate Woman
    Claudia Murphy, Member
  • Kiwanis Club
    Erin J. Martens, Trustee Member
  • Leadership Palm Beach County Class of 2016
    Michelle Tierney, Member
  • Realtor’s Commercial Alliance and Economic Forum of Palm Beach County
    Claudia Murphy, Member

 


Palm Beach County – South Team Members

  • Junior League of Boca Raton
    Michelle Adams, Grant Writer Committee Member
  • Greater Boca Raton Chamber of Commerce
    Michelle Adams, Trustee Member and Leadership Boca Class of 2016

 


Pasco County Team of Members

  • Boys and Girls Club
    Tim Pierson, Director
  • East Pasco Economic Coalition Council
    Tim Pierson, Chairman
  • Florida Hospital Foundation Board
    Tim Pierson, Director
  • Florida Hospital of Wesley Chapel Foudation Board
    John Braumuller, Past Chairman
  • Greater Dade City Chamber of Commerce
    Bonnie Krummen, President
    Kathy Whitman, Member/Volunteer
  • Junior Service League of Greater New Port Richey
    Yvonne Stewart
  • Kiwanis of Dade City
    Tina Flinn, Board Member
  • Operation Outdoor Freedom
    Tim Pierson, Member/Volunteer
  • Sunrise of Pasco
    Sarah O’Donnell, Peace Breakfast Advisory Board
  • Rotary International Club of Zephyrhills Noon
    Tim Pierson, Member

Pinellas County Team Members

  • F.E.A.S.T. Food Pantry
    Rose Fasano, Volunteer/Friend of Org.
  • Lealman Fire District
    Oldsmar Branch, Volunteer
  • Toys for Tots
    Oldsmar Branch, Volunteer

Central Polk County Team Members

  • Auburndale Chamber
    Ellie Harper, Board Member
  • Bartow Rotary International Club
    Anita Stasiak, Member
  • Centeral Florida Speech and Hearing Center
    Anita Stasiak, Board Member
  • City of Auburndale General Employee’s Pension
    Ellie Harper, Board of Trustees
  • Community Healthcare Foundation Board
    Anita Stasiak, Board Member
  • Community Networkers BNI group
    Anita Stasiak, Member
  • Downtown Lakeland Partnership (DLP)
    Bretta Christakos, Board of Directors
  • Givewell Community Foundation
    Ellie Harper, Region I Leadership Council Member
  • Greater Bartow Chamber of Commerce
    Anita Stasiak, Board Member
  • Lakeland Association of Realtors
    Bretta Christakos, Affiliate Member
  • Lakeland Chamber of Commerce
    Bretta Christakos, Member & Chamber Champion
  • Lakeland Downtown Development Authority (LDDA)
    Bretta Christakos, Board Member & Treasurer
  • Meals on Wheels of Polk County
    Ty Pinner, Meal Delivery Volunteer
    Jarrod Hurd, Meal Delivery Volunteer
  • NAWBO Lakeland Metro
    Sponsor
  • The Rotary International Club
    Ellie Harper, President-Elect
    Brian Yates, Treasurer

 


East Polk County Team Members

  • C.U.R.E.
    Lisa Congdon, Member
  • First United Methodist of Haines City
    Jo Anne Chumney, Board of Directors
  • Geico Academy of Business at George Jenkins High School
    Shawn Graham, Business Professional representing CSB
  • Haines City Chamber of Commerce
    Stacy Stokes, Committee Member
    Denise Watts, Board Member
  • Haines City EDC
    Russell Mouton, Board Member
  • Haines City Green Thumb Garden Club
    Stacy Stokes, Treasurer
  • Haines City Rotary International Club
    Stacy Stokes, Chair Person
  • Heart of Florida Hospital
    Paul Gerrard, Board
  • Inner Wheel Club of Haines City
    Maleah Hinkle, President
  • Lake Ashton Welcome Committee
    Lisa Congdon, Member
  • Lake Wales Care Center Foundation
    Paul Gerrard, Treasurer/Board of Directors
  • Lake Wales Chamber
    Paul Gerrard, Board of Directors
  • Lake Wales EDC
    Paul Gerrard, Board of Directors
  • Lake Wales Rotary International Club
    Kristie Reed, Member
  • Northeast CRA
    Denise Watts, Advisory Board Member
  • Northeast Polk County Historical Society
    Stacy Stokes, Member
  • Realtors Association
    Kristie Reed, Member
  • Relax and Read Program
    Lisa Congdon, Member
  • Rotary International Club
    Denise Watts, Member
  • School Advisory Council
    Lisa Congdon, Vice President
  • Support The Troops
    Lisa Congdon, Member
  • Upwards Soccer
    Lisa Congdon, Coach
  • Winter Haven Chamber of Commerce
    Lisa Congdon, Member

Putnam County Team Members

  • Palatka New Vision Lions
    Ansley Champion, Charter Member

Sarasota County Team Members

  • Osprey/Nokomis Chamber of Commerce
    Scott Parks, Board Member
  • Gulf Coast Latin
    Cecilia Contreras, Member

St. Johns County Team Members

  • Flagler Hospital
    Chris Kamienski, Health Services Board Member
  • Foundation Pierre Smith Mondelus
    Chris Kamienski, Board Member
  • Girl Scouts of America
    Heather Carre, Troop Leader
  • St. Francis House
    Joy Gossett, Board of Director
  • St Johns Police Athletic League
    Heather Carre, Division Coordinator

 


St. Lucie County Team Members

  • Big Brothers Big Sister
    Lori Wuchte, Reading Mentor
  • Board of Directors St Lucie County Economic Council
    Tammy Roncaglione, Affiliate
  • Castle ( Center for the Prevention of Child Abuse )
    Tammy Roncaglione, Governing Board of Directors ( Treasurer )
  • Early Learning Coalition of St Lucie County
    Jarrod Trefelner, Chairman of the Board of Directors
  • Harvest Food and Outreach Center
    Lori Wuchte, Member
  • Port St. Lucie Business Women
    Sherry Batchelor, Scholarship Committee/Member
  • St Lucie County Chamber
    Tammy Roncaglione, Member
    Sherry Batchelor, Member
  • St Lucie County Economic Council
    Tammy Roncaglione, Member

 


Seminole County Team Members

  • Coalition for the Homeless of Central Florida
    Lauren Burke, Volunteer
    Tamara Waters, Volunteer
    Monica Medina, Volunteer
    Mellissa Slover-Athey, Volunteer
    Geeta Rampartab, Volunteer
    Kashaka Jarrell, Volunteer
    Debbie Kleinberg, Volunteer
    Ramona Mahabir, Volunteer
    Erika Galindez, Volunteer
    Diane Hubner, Volunteer
  • Forest Club HOA
    Rebecca Littrell, Board Treasurer
  • Lake Mary Rotary Club
    Maureen LaRocca, Member
  • Heathrow Womens Club
    Maureen LaRocca, Member
  • Leadership Seminole
    Maureen LaRocca, Member

 


Sumter County Team Members

  • Lake Sumter College Advisory Board
    Brooke Hibbard, Board Member
  • Sumter County Chamber of Commerce
    Brooke Hibbard, Board Member
  • Sumter County Children’s Alliance
    Brooke Hibbard, Board Member
  • Sumter County Youth Center
    Brooke Hibbard, Board Member
  • United Way of Lake and Sumter County
    Brooke Hibbard, Board Member

 


Volusia County Team Members

  • Breakfast Rotary – Women United – Power of the Purse
    Melissa Chieppa, Board Member, Secretary
  • Daytona Beach Area Association of Realtors
    Erik Kraby, Business Partner Member
  • Daytona Regional Chamber of Commerce
    Andrew Leech, Corporate Member
  • Futures Foundation for Volusia County Schools
    David Maholias, Corporate Membership
  • Halifax Health Foundation
    Andrew Leech, Board Member, President
  • Mid Florida Housing Partnership
    Shirley Smith, Board Member, Treasurer
  • Ormond Beach Chamber of Commerce
    Corporate Membership
  • Port Orange – South Daytona Chamber of Commerce
    Steve Messinger, Corporate Member
  • Simons Angels
    Jessica Gallo, Board Member
  • Southeast Volusia Chamber of Commerce
    Corporate Membership
  • TEAM Volusia
    David Maholias, Ambassador Membership
  • The Civic League of the Halifax Area
    David Maholias, Corporate Member
  • Tiger Bay Club of Volusia County
    Erik Kraby, Corporate Member
  • Andrew Leech, Corporate Member
    David Maholias, Corporate Member
  • VCARD – Volusia County Area For Responsible Development
    Eric Wiesman, Corporate Member
  • VMA -Volusia Manufactures Association
    Erik Kraby, Service Partner Member
  • West Volusia Regional Chamber of Commerce
    Eddie Smith, President/Chairman